פורים 2021, חוגגים בצל הקורונה

תיכון תמר, פורים בסימן מעורבות חברתית וערבות הדדית

כתבה:
יובל סיון,
תלמידת כיתה ט'2 תיכון תמר

ביום רביעי ה- 24.2.2021 יצאנו כיתות התיכון בליווי מורי ומורות התיכון להתנדבות ברחבי הוד השרון לכבוד חג הפורים.
בעקבות מגבלות הקורונה השכבות הבוגרות לא יכלו להיפגש ולחגוג בבית הספר כמו בכל שנה, ולכן החלטנו לשמוח ולשמח אחרים ובשיתוף עם עיריית הוד השרון יצאנו להתנדבות חווייתית בה חילקנו משלוחי מנות לאנשים מרותקי בית.
נפגשנו כולנו בבית המתנדב בהוד השרון עם תחפושות ומשלוחי המנות, התחלקנו לקבוצות, קיבלנו כתובות ויצאנו לדרך…
אני הייתי בקבוצה של חמש בנות: שחר, מיכל, ליאה, עפרי ואני. קיבלנו שלוש כתובות לחלוקה.
כשהגענו לבית הראשון היינו נורא מובכות, לא ידענו איך יהיה ואם הם בבית. כשצלצלנו בפעמון הדלת ונכנסנו לא ידענו בדיוק מה לעשות, מה להגיד או איך להתנהג אבל ברגע שאותה אישה שאליה הבאנו משלוח מנות יצאה החוצה כל הלחץ התפוגג.
יצאה אלינו אישה חמודה ומבוגרת, שמיד כשראתה אותנו עלה לה חיוך רחב על הפנים. היא כל כך התרגשה שבאנו אליה ומיד התפתחה בנינו שיחה. כשהבאנו לה את המשלוח ראינו שירדו לה דמעות מהעיניים ומיד כולנו התרגשנו ושמחנו שיצא לנו לרגש ולשמח אותה.
היא סיפרה לנו שאין לה כל כך עם מי להיות בתקופת הקורונה ושהיא מדי פעם יוצאת החוצה לנשום קצת אוויר ושזה מחמם לה את הלב שבאנו אליה. כולנו שמחנו שהגענו אליה ויצא לנו להיות איתה בתקופה המטורפת הזאת. נפרדנו לשלום והמשכנו לכתובת הבאה.
בבית השני פגשנו איש נחמד ושמו שלמה. מסרנו לו את המשלוח והתחלנו להתעניין ולשאול שאלות. מיד הוא אמר לנו "שבו, בואו אני אספר לכן קצת עליי". "בן כמה אני אתן חושבות?" שאל, כולנו אמרנו 70 גם אם לא חשבנו כך, אבל הוא צחקק וענה "אני בן 94" .
כולנו היינו מופתעות והתחלנו לשוחח איתו. הוא סיפר לנו את כל סיפור חייו, על המלחמות שעבר, ועל ימי המנדט הבריטי, ועל חלקו בהקמת הקיבוצים הראשונים של ארץ ישראל. הוא אף היה חלק מהצוות שהניף את דגל הדיו באום רשרש, היא אילת. כולנו התעמקנו בסיפורים ושמחנו שיש לו עם מי לשוחח. כשחזרתי הביתה קראתי עליו והבנתי שהוא סלב מקומי בהוד השרון.
בסך הכל היה לי שמח אבל גם קצת עצוב. שמחתי שיצא לנו להנעים את זמנם של האנשים הקשישים והבודדים ולשוחח איתם, אך גם הייתי מעט עצובה שסך הכל זאת הייתה רק שיחה ושרוב הזמן הם לבד בבית, לא יוצאים הרבה ולא רואים הרבה אנשים.
אני מקווה שיהיו לנו בעתיד עוד הזדמנויות להיפגש איתם.
מאחלת פורים שמח וחופשה נעימה לכל התלמידים והתלמידות והמורים והמורות והלוואי שנחזור כבר לשגרת לימודים מלאה,
יובל.

בבית הספר, השתדלו למרות כל ההגבלות לציין ולחגוג את החג בתחפושות, מסיכות והצגת תאטרון בובות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן