תיכון תמר

תיכון תמר

תיכון תמר הינו תיכון וולדורף עם הכרה ממשרד החינוך.

תיכון תמר נשען על מסורת של חינוך וולדורף (אנתרופוסופי) בארץ ובעולם, אך גם מתפתח ומתקדם בהתאם למציאות שבה הוא פועל. בדרך של עשייה רחבה בתוך ומחוץ לבית הספר, למידה של מגוון תחומי ידע והתנסות אמנותית, מדעית וחברתית – אנו שואפים להצמיח בוגרי תיכון מובילי דרך ומנהיגים, שכלל החוויות, לרבות בחינות הבגרות, מפתחות ומעצבות את דמותם. 

כמו תיכוני וולדורף מצטיינים בעולם ובישראל, גם בתיכון תמר אנו שואפים לרמה אקדמית גבוהה כחלק מתכנית הלימודים. תלמידי התיכון לומדים את מקצועות החובה לבגרות ובוחרים בין מספר מסלולי לימוד מוגברים.

התפיסה הפדגוגית בתיכון תמר גורסת כי תהליכי עומק ומיומנויות אישיות וחברתיות, נלמדות באמצעים אמנותיים ומתוך התנסות מעשית בסדנאות המלאכה והאמנות כמו נגרות, ויטראז', קדרות, ציור, מוזיקה ודרמה. 

 תהליכים אלו מועצמים ביציאה של כמה שבועות בשנה לפרויקטים מחוץ לכותלי בית ספר: שבוע עבודה, שבוע אמנות, שבוע התנדבות ושבוע טיול. 

אנו מכינים את התלמידים להתמודד עם כל משימה לימודית לרבות בחינות הבגרות. בנוסף, נדרשים התלמידים לעמוד במשימות עיוניות ומעשיות בתחומים שונים, להגיש עבודות אישיות בכתב ובעל פה, לצאת למסעות מאתגרים, ליזום פרויקטים חברתיים ועוד.

הצוות החינוכי מורכב ממורים בעלי הכשרה אקדמית להוראה בתיכונים, אשר בנוסף מהווים דמויות חינוכיות משמעותיות, בעלות ארגז כלים עשיר וניסיון חיים בתחומים מגוונים: באקדמיה, בהיי-טק, בצבא, בספורט ובאומנויות. כמו כן, המורים שלנו לוקחים חלק בתכנית להכשרת מורי וולדורף.

ההיכרות המעמיקה בין המורים והתלמידים בתיכון, והחוויות המשותפות שהם צוברים, בונות מרחב לתהליכים בינאישיים וקבוצתיים. זאת מתוך הבנה, שפיתוח קשרים אנושיים הוא אימון לא רק מהנה אלא גם חשוב בגילאים אלו של עיצוב האישיות והעצמי.

תיכון תמר חינוך וולדורף הוד השרון – תיכון על אזורי 

 מידי שנה מתקיים יום פתוח וראיונות אישיים להורים ותלמידים המעוניינים להירשם לתיכון תמר.

אתם מוזמנים לעקוב באתר בית ספר ואתר פייסבוק לגבי תאריכים ( בדרך כלל אחרי דצמבר)  https://www.facebook.com/TamarHighSchool

 https://www.facebook.com/TamarWaldorfSchool

 https://www.instagram.com/tichon_tamar

 

תהליך הרישום לתיכון מתבצע לפי ההנחיות הבאות:

 1. השתתפות ההורים והתלמיד/ה ביום הפתוח היא חובה.
 2. מילוי ערכת הרשמה כולל תיק עבודות באומנות. ראיון היכרות של התלמיד והוריו עם צוות בית ספר (יתבצע לאחר בדיקת ערכת הרשמה).
 3. ציון עובר במבחן באמנות שיתקיים בתיכון תמר.
 4. הודעה בדוא"ל על קבלה או אי קבלה לתיכון.
 5. במידה והתלמיד.ה התקבל.ה יש להמשיך לשלבים הבאים.
 6. חתימה על טופס הסדרי תמיכה בפעילות העמותה.
 7. השתתפות חובה בהרצאות להורים. תאריכי ההרצאות מפורסמים.
 8. מילוי בקשת העברה בעיריית הוד השרון.

*תושבי חוץ:
במועד הרישום מבקשים בקשות העברה. לאחר קבלת התלמיד לבית הספר ההורים צריכים להעביר לעיריית הוד השרון אישור לימודי חוץ ואגרת רישום.

תנאי קבלה כללים לכלל התלמידים לתיכון תמר: 

 • תיק עבודות
 • ציון עובר במבחן באמנות שיתקיים בתיכון תמר
 • ממוצע ציונים 85 ומעלה בתעודה
 • ציון 80 ומעלה במדעים
 • ראיון אישי
 • ציון ט"מ בהתנהגות

תנאי קבל ספציפיים בנוסף למגמת ביולוגיה בתיכון תמר:

  • לימוד של 4 יחידות מתמטיקה לפחות
  • ממוצע ציונים 85 ומעלה בתעודה
  • ציון 80 ומעלה במדעים
  • ראיון אישי
  • ציון ט"מ בהתנהגות

מתעניינים בפרטים:
תיכון תמר כיתות ט׳-י׳
מוזמנים להשאיר פרטים בדף צרו קשר | רישום