מרץ 2021

דבר המערכת

הכוח של קהילת תמר הוא בזה שתמיד למול עינינו נראה את המשימה המרכזית: חינוך ילדינו, משימה של שמירה על בית הספר ועצמאותו הפדגוגית לאורך שנים רבות כבית ספר וולדורף. שנשמור על קהילה תומכת עם ערבות הדדית וראית האחר, שנכבד אחד את השני ונעודד חשיבה עצמאית ומודעת. למאמר המערכת לחצו כאן >>> 

חינוך וולדורף - בית ספר תמר, הוד השרון: פרי תמר ירחון קהילתי, גליון מרץ 2021

כישורים וקשרים בתמר

זוכרים שבקשנו מכם למלא טבלה כישורים כדי שנוכל להדק קשרים? אז היו מי שהרימו את הכפפה! מוזמנות ומוזמנים להתרשם מחוברת הכישורים, למצוא בעלי מקצוע מחברי הקהילה, ליצור קשרים וליהנות מהטבות מיוחדות.

רוצים להצטרף ולהיות חלק מהפרויקט? 

תקופת אנטומיה

בבתי ספר וולדורף ברחבי העולם מסתיים בית הספר היסודי בכיתה ח',  שנה המהווה את שיאו של בית הספר היסודי והחוויות הקודמות ומאפשרת לתלמידים להיכנס לתיכון בביטחון פנימי ובמוכנות לימודית.
לקריאה על התקופה וצפייה בתערוכה מסכמת מוזמנים לכאן >>>

קנדינסקי מבקר בתיכון תמר

קנדינסקי האמין שהאלמנט הפנימי של יצירה, הוא "הרגש של נפש האמן, ולרגש זה יש יכולת לעורר רגש אנלוגי בנפש הצופה". העבודה התקיימה מתוך ריכוז והקשבה למוזיקה ולקול הפנימי העולה מתוך הנפש של כל תלמיד.ה.! להתרשמות מהיצירות לחצו על הקישור>>> 

קהילת תמר מחפשת שותפים
לצוות דינמי עם לב גדול

האנתרופוסופיה רואה בעבודה המשותפת ובראיית הצרכים של האחר – את אחת המשימות הכי חשובות של המאה הנוכחית ממש תרופה לתהליכים המבודדים של הקורונה.

הורים המעוניינים לקחת חלק בצוות מבריא ומפתח שעניינו חיזוק קהילת תמר והיערכות לימים שלווים יותר,
מוזמנים לפנות בווטסאפ לרויטל 050-5570750,
יחד נטווה את כל החוטים וניצור אריג שיעטוף ויתמוך בכולם. 
* בהקדם האפשרי תיערך פגישה עם יועצת המתמחה בחיזוק קהילות אנתרופוסופיות, הצטרפו אלינו, יהיה מרגש.

מאין באנו ולאן אנו הולכים

מאמרו המעניין של גבע ששון מטפל בשאלת התאמת חינוך וולדורף לזמן הנוכחי, מהן בקשות הילדים בעת הזו וכיצד המורים העוברים הכשרה יסודית ומעמיקה יכולים להיענות לצרכים ולבקשות העמוקות של הילדים. המאמר מציין את הצדדים העמוקים והאוניברסליים של חינוך ולדורף, צדדים שיש לשמר ולטפח, לעומת הצדדים היותר חיצוניים שאפשר ואולי רצוי לשנות.

המאמר מתאר כיצד חינוך ולדורף נותר נאמן למהותו גם בתוך מציאות שמתרחשים בה שינויים כבדי משקל. העולם, אשר מתעורר עתה להשלכות השליליות של הטכנולוגיה על עולמם של הילדים בעצם "מגלה" כעת את חינוך וולדורף. התחושה היא שכבר איננו שוחים כביכול נגד הזרם- הזרם משנה כיוון, כי יותר ויותר אנשים תומכים בערכים של חינוך ולדורף אף מבלי לדעת זאת.

גבע ששון טוען שהחתירה להגשמת ”אדם אמיתי" רלוונטית בכל זמן, ובמיוחד בזמננו ושהמפתח ליישומה בחינוך ולדורף הוא התפתחותו של המורה עצמו בתהליך הכשרה מתמשך בכל שנות ההוראה.

קריאה מהנה !

פורים 2021, חוגגים בצל הקורונה

בעקבות מגבלות הקורונה השכבות הבוגרות לא יכלו להיפגש ולחגוג בבית הספר כמו בכל שנה, ולכן החלטנו לשמוח ולשמח אחרים ובשיתוף עם עיריית הוד השרון יצאנו להתנדבות חווייתית בה חילקנו משלוחי מנות לאנשים מרותקי בית, לקריאת החוויות ותמונות נוספות לחצו כאן >>>

תנו לחיות זכויות

כבר 70 שנה שבעלי החיים אינם נמצאים כלל בסדר העדיפויות של מדינת ישראל. הגיע הזמן לשנות את זה!
לחתימה על העצומה והבעת הזדהות לחצו כאן >>>

מחאת הזום

אני כבר לא יכולה ללמוד ככה, לא יכולה לשבת כל כך הרבה שעות מול המסך, לנסות להקשיב ולהבין את החומר כמו שצריך… לקריאתה הנרגשת של תלמידת תמר כנסו לכאן >>>

חינוך וולדורף הוד השרון | כדורי ( בהסוואה ) שוקולד מושלמים טבעונים וללא גלוטן

כדורי הפתעה

כדורים קטנטנים ונימוחים, פעילות נפלאה לכל המשפחה המתכון הקליל נמצא ממש כאן >>>

אוזני המן ללא גלוטן

אזני המן אווריריות ממולאות שוקולד והכי חשוב! ללא גלוטן –
מתכון ללא גלוטן מהמעבדה הסודית של עומרית בן גור – נטורופתית ומתמחה בתזונה ללא גלוטן. למתכון לחצו כאן >>>

חינוך וולדורף הוד השרון | אוזני המן ללא גלוטן ממולאים שוקולד

הפקה: דפנה בקיש צור | עריכה: רויטל ורד-טבע

לפניות, הצעות, בקשות ושליחת כתבות: reviteva@gmail.com

  • בית ספר תמר - חינוך וולדורף בהוד השרון
  • צדיק כתמר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן